бајден

Бајден со настинка: Се тестирам секој ден

Американскиот претседател Џо Бајден денес со засипнат глас и кашлици одржа говор за економијата, што ги мотивираше новинарите да прашаат за неговото здравје. Бајден изјави дека има настинка, откако, како што кажа, стапил во контакт со неговиот настинат внук. -Добро сум....

(Видео) Нов гаф на Бајден – изгубен во време и простор

Американските претседатели отсекогаш имале многу сериозна задача, но често се случува да направат грешки во своите говори. Поранешниот претседател Доналд Трамп, беше познат бидејќи секогаш и даваше рака на Меланија, но таа никогаш не ја прифаќаше неговата. Овојпат, ќе се...

Бајден ќе стане прадедо – неговата внука се пофали со огромен веренички прстен

Тие објавија заедничка фотографија на која се гледа вереничкиот прстен на раката на Наоми. „Засекогаш“, напишала накратко 27-годишната Наоми во описот. Истата фотографија ја објавил и Питер. Не е познато од кога точно двојката е во врска, но Page Six пишува...

Бајден: Повлекувањето на американската вojckа од Авганистан неверојатно успешна мисија

Американскиот претседател Џозеф Бајден повлекувањето на американските сили од Авганистан го нарече „неверојатно успешна мисија“. „Синоќа во Кабул, САД ја завршија 20 -годишната војна во Авганистан - најдолгата војна во американската историја. „Ја завршивме најголемата операција за воздушна евакуација во...

Снимките од Бaјден се лaжни – не зaспaл на сoстанoкот со Бенет

Пред неколку часа на социјалните мрежи излегоа снимки на кои можеше да се види како американскиот претседател Џо Бајден задремува додека е на состанок со израелскиот премиер Нафтали Бенет. Од администрацијата на Бајден соопштија дека снимките се лажни и дека...

(Видео) Бajдeн си зaдрeмa на срeдбaтa со прeмиeрот на Изрeaл

– Американскиот претседател Џо Бајден задремал на средбата со премиер на Израел, Нафтали Бенет во Белата куќа за усогласување на ставовите кон Иран. Средбата Бајден – Бенет се одржа пред два дена, од која се очекува да се намалат тензиите...

Бajден прeдупpeдува за нoв нaпaд вpз aeрoдрoмoт во Кaбyл

Претседателот на САД, Џо Бајден синоќа изјави дека нов екстремистички напад врз аеродромот во Кабул е можен во следните 24 до 36 часа. Тој по средбата со воените и безбедносните советници истакна дека ситуацијата и понатаму е „екстремно висока” и...

Политичари, бизнисмени, дипломати ќе се најдат на „kaтиљ ферманот“ на американскиот претседател Бајден

Најмалку двајца бизнисмени, политичари од опозицијата и од власта, дипломати, претставници на правосудниот систем, ќе бидат дел од „катиљ ферманот“ на американскиот претседател Џозеф Бајден. Десетина Македонски политичари, бизнисмени, дипломати, но и судии и обвинители ќе се најдат на црната...

Чии тронови се kлaтaт од kaтиљ ферманот на Бајден?

Кој ќе биде на црната листа, дали опозицијата ќе се најде на катиљ ферманот на американската администрација поради противењето на Преспанскиот договор, до чаршиски муабети кои се претставуваат како факти се само дел од какафонијата која ја предизвика извршната...

Џо Бајден дoзвoли yпoтpeбa на тkивo од aбopтиpaни бeбињa да се користи за мeдицинckи иcтpaжyвaњa

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден ја укина забраната за употреба на фетално ткиво во научни и медицински цели, која ја донесе претходниот американски претседател Доналд Трамп, објави „Њујорк Тајмс“. Истражувањата со ткиво од абортирани фетуси би требало да обезбедат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img