December 9, 2023, 10:18 pm

Бобан Стефковски

Арсовска и Стефковски на работна средба со Урбаните и Месните заедници од општина Гази Баба

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, заедно со градоначалникот на Град Скопје Данела Арсовска одржа работна средба со Урбаните и Месните заедници од општина Гази Баба. На средбата се разговараше за проблемите со кои се соочуваат граѓаните. „Проблемите ќе ги...

Стефковски: За 50-тина дена исчистивме 25 депонии и се започна со асфалтирање и тампонирање на повеќе улици

„По моето доаѓање во општината се потврди она што го говоревме за време на кампањата, а тоа е дека имаме голем дел на нерешени проблеми, Гази Баба е составена од урбан и рурален дел, а повеќето е рурален дел...

Стефковски: Општина Гази Баба организира голема хуманитарна акција, ќе се поделат 500 хуманитарни пакети

По иницијатива на Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, општина Гази Баба организира голема хуманитарна акција под мотото “Биди општествено одговорен – ДОНИРАЈ”. Целта на хуманитарната акција е да се обезбедат 500 хуманитарни пакети со намирници во храна кои...

Стефковски: Сѐ додека сум јас градоначалник нема да дозволам отворање на индустриски капацитети за загадувачка индустрија

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна дека во периодот откако стапил на функцијата градоначалник, тој и неговиот тим започнале интензивно да се грижат за она што претставувало најгорлив проблем...

Стефковски: Гази Баба се гради и менува, ова е само почеток

Утрово направив увид во градежните работи за изградба на втората фаза на фекална канализација во населеното место Гоце Делчев. Во втората фаза се опфатени улиците 203, 202 и дел од улица 200. Инвестицијата е вредна 10.603.377 денари, средства од...

Стефковски: Денес ги доделивме решенијата за субвенции на печки на пелети за 2021 година на жителите на општина Гази Баба

Денес ги доделивме решенијата за субвенции на печки на пелети за 2021 година на жителите на општина Гази Баба во висина од 536.600 денари, средства од буџетот на општината.За следната година во буџетот, средствата за субвенции за печки на...

Градоначалникот на Гази Баба со поддршка за кампањата против насилство врз жените

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес во просториите на општина Гази Баба оддржа средба со преставници на Здружението на граѓани за заштита на жртви од семејно насилство – Кризен центар “Надеж”. На средбата градоначалникот Стефковски ги информираше присутните...

(Фото) Стефковски: Заштитата на животната средина е на врвот на моите приоритети

Вечерва бев на терен заедно со инспекциските служби од општина Гази Баба во еко-патрола низ дивата депонија Вардариште. Од вечерва, инспекциските служби од општината ќе бидат на терен и во вечерните часови, се со цел да спречиме согорување и депонирање...

Стефковски: Општина Гази Баба ќе донира 450.000 денари за помош на семејствата на загинатите во несреќата

Советот на општина Гази Баба денес на барање на градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски ја оддржа четврата седница. Седницата започна со едноминутно молчење во знак на почит кон загинатите во сообраќајната несреќа која се случи во Република Бугарија. На...

Стефковски: Општина Гази Баба ќе донира финансиски средства за семејствата на настраданите во несреќата

Градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес 24.11.2021 година (среда), поднесе барање до претседателот на Советот на општина Гази Баба за оддржување на седница на Советот на општина Гази Баба на која градоначалникот Стефковски предлага Одлука за доделување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img