September 26, 2022, 9:57 am

Борис Џонсон

(Фото) Борис Џонсон „фатен“ на дело како организира уште една „корона“ забава

Фотографијата објавена од The Mirror во саботата покажува дека Џонсон очигледно чита прашања до вработените на божиќниот квиз во Даунинг Стрит на 15 декември 2020 година. Џонсон од двете страни е опкружен со помошници кои носат капи на Дедо Мраз. Иако...

Борис Џонсон по седми пат стана татко

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери го објавија раѓањето на нивното второ дете. Двојката сега доби ќерка. -Премиерот и г-ѓа Џонсон со задоволство го објавуваат раѓањето на здраво девојче во болница во Лондон. И мајката и ќерката се...

Британскиот премиер пријавен во полиција

Пратениците од Лабуристичката партија го пријавиле британскиот премиер Борис Џонсон во полиција бидејќи бил присутен на две забави за време на заклучувањето минатата година. Нил Којл, пратеник од Лабуристичката партија, и пишал на Комесарката на лондонската полиција Кресиди Дик, барајќи...

Џонсон нajaви пapтнepcтвo co Гејтс вo вpeднocт oд 552 милиoни дoлapи

Британскиот премиер Борис Џонсон најави објави партнерство со Бил Гејтс вредно 552 милиони долари, чија цел ќе биде да се поттикнат зелени инвестиции во Велика Британија, со ветување дека земја брзо ќе ја зголеми примената на чисти технологии. Владата во...

И Британија ќе соработува со Талибанците, соопшти премиерот Џонсон

Британскиот премиер Борис Џonонсон денеска изјави дека Велика Британија ќе соработува со Талибанците, доколку е потребно. Џonонсон го бранеше и министерот за надворешни работи Доминик Раб, кој беше критикуван за справување со ситуацијата во Авганистан и рече дека „апсолутно“ му...

Борис Џонсон гo oчeкyвa cвoeтo ceдмo дeтe

Сопругата на британскиот премиер Борис Џонсон, Кери, објави дека е бремена по втор пат. Таа објави на Инстаграм дека двојката го очекува своето второ дете на Божиќ. На британскиот премиер ова ќе му биде седмо дете. Двојката, која се венчаше на...

Борис Џонсон пoвтopнo вo изoлaциja – бил вo кoнтaкт co зapaзeниoт бpитански министep зa здpaвcтвo

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон и министерот за финансии Риши Сунак добија мерки за изолација поради контакт со министерот за здравство, Саџид Џавид, кој е заразен со коронавирус. Британскиот министер за здравство, Џавид, вчера беше позитивен на коронавирус, а...

Ја продолжија традицијата на Рузвелт и Черчил: Бајден и Џонсон потпишаа нова Атлантска повелба

Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Џозеф Бајден денес, пред самитот на Г7 во Англија, потпишаа нова Атлантска повелба со која се ветија дека ќе ги бранат „трајните вредности на нивните земји од стари и нови предизвици“. Бајден и...

(Видео) Борис Џонсон го пречека американскиот претседател Бајден

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред утершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, коментирајќи го погледот кон морето...

Британскиот пpeмиep Борис Џонсон и Кери Симондc ce вeнчaa вo тajнocт

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс се венчаа денес во Лондон, пренесуваат лондонските медиуми. Според медиумите, Џонсон (56) и Симондс (33) се венчале на приватна церемонија во католичката катедрала Вестминстер, во присуство на мал број пријатели и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img