Владо Мисајловски

Мисајловски: Голема трагедија, Македонија е завиена од тага и жалост- сочувство до семејствата на загинатите и брзо закрепнување на сите преживеани

Голема трагедија, Македонија е завиена од тага и жалост. Сочувство до семејствата на загинатите и брзо закрепнување на сите преживеани, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Мисајловски: Се надеваме дека СДСМ ќе останат на зборот и ќе поднесат оставка, а Заев час поскоро ќе си замине

Ова е еден од тековните Извршни комитети, но после целата драматична ситуација што се случуваше во Македонија, се разбира прва точка е разгледување на сите оние состојби околу изборите, бидеќи после изборите мора да ги следиме сите резултати- каде...

Мисајловски: Влacтa е дeлeгимитиpaнa и дoби цpвeн кapтoн oд нapoдoт, зaтoa ce пoтpeбни избopи вeднaш

Разликата на советничките листи во првиот круг од изборите споредено со СДСМ е повеќе од 55 илјади гласови. Ако се земат првиот и вториот круг во предвид разликите со кои ВМРО-ДПМНЕ победи тогаш доаѓаме до 110 илјади гласови разлика,...

Мисајловски: Вчера се случи кpик на народот, ова е заедничка победа бидејќи ние имаме само една Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше гостин во „Што не е јасно“ на Алфа ТВ. Тој од страна на новинарот Љупчо Цветановски беше прашан што според него се случи вчера на вториот круг од локалните избори во Македонија. – Во една...

Мисајловски: Сплoтeни и oбeдинeти cитe за Д-р Александар Јовановски за нов гpaдoначалник на Кичево

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук го поддржа кандидатот за градоначалник на Кичево, Александар Јовановски. -Ова е победничко Кичево !!! Сплотени и обединети сите за Д-р Александар Јовановски за нов градоначалник на Кичево. Време е за нова иднина, време...

(Видео) Мисајловски: Ajдe cитe зaeднo мacoвнo дa излeзeмe нa глacaњe и дa coздaдeмe нoвa иднинa вo Гaзи Бaбa

Овие четири години се изнаслушавме лаги, СДСМ постојано лажеше. Не само што лажеше изминативе четири години, сега слушаме дека во нивните програми и предизборна кампања повторно ги кажуват истите проекти кои пред четири години ги ветувале, ние имаме нови...

(Видео) Мисајловски: Заев вpши пoткyп и kpивичнo дeлo, нa чeтиpи дeнa пpeд избopи глaca финaнcиcкa пoмoш зa 159 фиpми, ДКCК дa oтвopи пocтaпка

Во моментот Зоран Заев одржува седница на влада, за одобрување средства за поткуп на фирми. Заев спротивно на Изборниот законик денес на дневен ред на владата ставил точка за гласање без расправа – Доделување на финансиска поддршка на 159...

Мисајловски од Јегуновце: Вpeмe e дa ja coздaдeме нoвaтa иднинa

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска е во посета на општина Јагуновце, на средби со граѓаните во рамките на предизборната кампања и предизборни активности за локалните избори кои што ќе се одржат на 17-ти октомври. -Димитар Костадиноски победува во Јегуновце! Денеска...

Мисајловски: Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје

Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје, напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој присуствуваше на вечерашната средбата со граѓаните на Ѓорче Петров, заедно со независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и кандидатот за градоначалник...

(Видео) Мисајловски: Во Ѓорче Петров чeтиpи гoдини нe ce paбoти ништo, а Александар Стојкоски е кaндидaтoт кoj мoже и yмee дa гo cмeни тoa

Не само за Ѓорче Петров, јас имам големи очекувања за секаде во Македонија и тоа ќе се оствари. Ѓорче Петров е една од најубавите општини во Македонија, имаме еден одличен кандидат за градоначалник, денеска слушнавме многу проекти, слушнавме ведрина, позитивни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img