September 29, 2022, 10:44 pm

водоснабдување

Утре без вода неколку улици од Центар

Од ЈП Вододвод и Канализација сме известени дека на ден 24.12.2021 година (петок), поради изведување на уличен водоводен дефект со димензија – ф – 80 мм., на ул. Црвена Вода, раскрсница со ул. Даме Крапчев , прекинато водоснабдување ќе...

Без вода дел од улицата „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Поради дефект на улицата „Дончо Штипјанчето“ кај стара последна автобуска на 50-ка, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Благоја Стевковски“, а со намален притисок ќе бидат Хиподром и Трубарево. Како што информираат од ЈП „Водовод и...

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Во одредени делови од градот граѓаните наместо со шест часа рестрикции се соочуваат со речиси целосен прекин во водоснабдувањето. Такви проблеми се јавуваат во повеќе делови на градот, а пред се кај становите што се на повисоките катови во...

Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Поради дефект во водоводната мрежа дел од Струга денеска е без вода. Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода се реоните „Стара Стружанка“, „Мислешевски пат“ и „Стара Аполонија“. – Екипи на ЈП „Водовод и каналзиација“ – Струга се на...

Во Тетово шест часовни рестрикции во водоснабдувањето поради нов дефект на новиот водоснабдителен систем

Јавното комунално претријатие „Тетово“ од ноќеска ќе воведе шест часовни рестрикции во водоснабдувањето во градот. Образложението е дека има повторно дефект на новиот водоснабдителен систем кој носи вода од месноста Лешница. – Поради сериозен дефект на Ф-500 на линијата -Лешница,...

Без вода корисниците од Љуботенски пат

Поради уличен дефект ф-100 мм на ул. 30/315 Радишани, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од истата улица (Љуботенски Пат). Како што соопшти ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:40 часот до завршување со санација на дефектот.

Трубарево денеска без вода

Без вода денеска од 9:40 часот се корисниците од селото Трубарево во Општина Гази Баба. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-100 мм на ул.1/11 во селото Трубарево. Корисниците ќе бидат без вода...

Без вода денеска неколку скопски улици

Без вода денеска од 11:10 часот се корисниците на улиците „Девол“, „Жданец“ и „Козле“ во скопската населба Нерези. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, прекинот е поради водоводниот уличен дефект од Ф 80 милиметри на...

Прекини во водоснабдувањето во делови од Кавадарци

Поради намален доток и заматување на водата од изворите од регионалниот водоснабдителен систем „Лукар”, водоснабдувањето во Кавадарци ќе се одвива со прекини и со намалување на притисокот во мрежата. За ова утрово информираа од Јавното претпријатие „Комуналец”. Прекини во водоснабдувањето ќе...

Дел од улиците „Пролет“ и „Цицо Поповиќ“ денес без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 10.12.2021 година (петок) поради дефект во шахта на ул. Пролет бр.14, во периодот од 09.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат дел од корисниците од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img