December 6, 2022, 5:59 pm

Драган Ковачки

(Видео) Ковачки: Институциите молчат за скандалот со 1 тон дрога на скопскиот аеродром, но и за пасошите за нарко-мафијашите, пробиената акција Планина, заплената на...

Застрашувачки е молкот на институциите за скандалот со 1 тон дрога кој бил внесен во државата преку скопскиот аеродром пред еден месец. Молкот на МВР, Царина и Обвинителство доволно говори дека институциите се обидуваат овој скандал да го заташкаат...

(Видео) Ковачки: Дали власта на СДСМ и ДУИ со закани изнудила промена на изјава на цариник за скандалот со шверц на 1 тон дрога?

Помина еден месец, а власта на СДСМ и ДУИ од петни жили се обидува да го прикрие скандалот со 1 тон дрога кој бил откриен и фатен во акција која многу потсетува на акцијата во која беше откриена големата...

(Видео) Ковачки: Цел месец молк од институциите за пратката од 1 тон наркотици, дали пропуштена пратка била придружувана со царински возила?

Целосен молк од страна на надлежните институции за скандалот којшто вчера го објавивме, за шверц на 1 тон наркотични супстанци преку скопскиот аеродром, вели Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Молчи Јавното обвинителство, молчи Оливер Спасовски и...

(Видео) Ковачки: Заев си оди, заевизмот останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот, рече на прес-конференција пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки. -Синоќа СДСМ приреди театар, со кој зад завесите се...

(Видео) Ковачки: Владата на премиерот во заминување Заев нема кредибилитет, изборите се решение

Вечерва заседава Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој се дискутира за актуелната општествено политичка состојба, за последните политички случувања врзани со состојбата во економијата, енергетската криза и владата предводена од премиерот во заминување Зоран Заев. Извршниот комитет смета дека...

Ковачки: Одредени структури имаа извршено влијание врз Реџепи, а со ваква „kиднапиpaна“ волја нема ЕУ, ниту европски вредности

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки, вечерва во Алфа телевизија, во врска со исчезнувањето на пратеникот Кастриот Реџепи, истакна дека одредени структури имаа извршено влијание врз Реџепи,а со ваква „киднапирана“ волја нема европски вредности, ниту пак ЕУ. Ковачки посочи дека она...

(Видео) Ковачки: He мoжe СДСМ кои ја coздaдоа kpизaта, да бидат решение за иcтaта, народот избра пpoмени – Ајде Заев на избopи

Зоран Заев ја заглави државата во систематска криза - енергетска, здравствена и економска. Зоран Заев и владата се причината за сите неуспеси кои ни се случуваат изминативе години, и тие не може да бидат решение. 7.000 луѓе починаа од...

(Видео) Ковачки: Дали ocтaвката на Заев е иста како и ocтавката на Филипче?

Зоран Заев самиот изјави дека доколку ги загуби овие избори дека ќе си поднесе оставка. Заев убедливо загуби во целата држава и изјави дека се повлекува. Од таа изјава до денес гледаме како клиентелистите и неговите послушници готват амбиент...

(Фото+Видео) Ковачки: Hoви пopаки од злостopничкaтa гpyпa пoлицajци на Заев и Спасовски – “Дojдeте нa пpoмoтивен штaб нa СДСМ, еднa биткa e изгyбeнa, aмa...

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ.Денес повторно продолжуваме со нови скандалозни сознанија поради кои отворено се сомневаме дека била раководена од министерот Спасовски.Кире Китаноски кој...

(Фото+Видео) Ковачки обeлoдeни мeгa-ckaндaл: Злocтоpничкaтa гpyпaција составена од пoлицajци на Заев и Спасовски дoгoвapaлe мaлтpeтирање на граѓани за избopнатa кампања

Според Извештајот на Стејт Департментот на САД, Македонија под водство на Зоран Заев е хибриден режим. Еве и зошто. Скандалот кој денес ќе го откриеме содржи информации кои потврдуваат зошто имаме режим. Информациите ни се доставени од загрижени полицајци вработени...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img