February 6, 2023, 8:52 am

ЕВН

Соопштение од ЕВН: Oд 8 до 15.30 часот нема да работат семафорите во строгиот центар на Скопје

Oд 8 до 15.30 часот нема да работат семафорите во строгиот центар на Скопје. Како што соопштија вчера од компанијата ЕВН, семафорите нема да работат оти овој дел од градот ќе биде без струја. Од ЈП „Улици и патишта“, која...

ЕВН со вонредно известување: Исклучување на струјата во Центар, еве на кои локации

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 24.12.2021 година (петок), без електрична енергија ќе станат: – во периодот од 08:00 до 15:30 часот, ќе има вонредно исклучување на следниве локации: семафори на раскрсница кај Веро Џамбо, ул. КЕЈ 13-ти...

Haпаднат вработен во ЕВН додека извршувал работни задачи во липковско

Вработен во ЕВН Македонија вчера бил физички нападнат во липковско додека извршувал работни задачи, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 15:30 часот во СВР Куманово, вработен во ЕВН Македонија пријавил дека додека извршувал работни задачи во село Никуштак, општина Липково,...

Колку поскапа струја ќе плаќаме од први јануари?

Власта уверува дека цената на електричната енергија по Нова Година нема да се поскапи повеќе од 10 проценти, иако некои од медиумите објавија дека новата цена на струјата ќе биде повисока за 38 проценти. Економските министри уверуваат и дека...

Повеќе струшки села добија струја по 30 часа, ЕВН работи на санација на мрежата

Жителите на струшките села Лабуништа, Подгорци и Боровец по речиси 30 часа добија електрична енергија. ЕВН соопшти дека нема нови дефекти во дистрибутивната мрежа, а интензивно се работи за санација на мрежата и наскоро се очекува да се стабилизира снабдувањето...

ЕВН и компаниите на терен, пола Кичево и селата без електрична енергија

Поради обилните снежни врнежи кои го зафатија нашиот регион и лошо пристапниот терен се последица за неколку часовен прекин на електрична енергија во кичевските живеалишта како и околните села. Нашата екипа цело време е во движење, каде забележа паднати Бандери...

Известување од ЕВН: Делови од повеќе скопски општини утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека за ден 07.12.2021 година (вторник) се планирани следните закажани технички зафати во градот Скопје и неговата околина. -во времето од 09:30-10:30 часот домаќинствата на потегот од гробиштата во Бутел кон ул.Гвадалахара, Јуриј Розентал, Плачковица....

ЕВН: Во Грчец нелегално се троши струја за копање на биткоинти

Вчера на автопатот Скопје-Тетово, жителите на Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија. Со реакција се јавија од ЕВН. От таму велат дека лектродистрибуција постојано во текот на многу години значително инвестираше и се обидува...

Известување од ЕВН: Повеќе скопски општини утре ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 24.11.2021 година (среда), без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 11:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од с. Сарај, ул. 4, ул. 5 и ул. 6 (општина Сарај); -во периодот од...

Извecтyвањe од ЕВH: Утpe бeз cтpyјa дeлoви oд пoвeќе cкoпcки oпштини

ЕВН известува дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 28.10.2021 година (четврток) без електрична енергија ќе останат следните корисници: • од 08:30 до 10:30 часот, корисниците од дел од улиците: Добромир Хрс и Лазар Димитров.(Општина Кисела Вода)•...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img