October 2, 2023, 6:04 pm

заболени лица

Потврдени нови 269 случаи на коронавирус во текот на изминатото деноноќие, животот го загубија седум лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.449 тестирања, а регистрирани се 269 нови случаи на КОВИД-19. По градови состојбата е следна: Скопје – 142, Битола – 17, Охрид...

Регистрирани 320 нови случаи на Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие – починати се осум пациенти, најмладиот има 29 години

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.366 тестирања, а регистрирани се 320 нови случаи на КОВИД-19. Случаите по градови се следни: Скопје – 165, Прилеп – 26, Охрид...

Намален бројот на новозаболени лица од Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие, регистрирани се 14 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 2.592 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 101, Прилеп – 12, Битола – 10, Велес и Струмица...

Коронавирусот во Србија регистриран кај 1.325 лица, починале 31 лице

Коронавирусот е потврден кај 1.325 лица во последните 24 часа, а во исто време како последица од овој вирус починале 31 пациент. Тестирани се 13.690 луѓе. На респиратор се приклучени 148 пациенти. Од почетокот на епидемијата, тестирани се 7.032.035, позитивни се...

Над 1.500 новозаразени во соседството, починале 32 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 1.547 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 32 пациенти. Тестирани биле 15.635 лица. На респиратор се приклучени 146 пациенти.

Борбата со коронавирусот ја загубија уште осум лица, регистрирани се нови 308 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.643 тестирања, а регистрирани се 308 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 155, Охрид – 26, Битола – 21, Струмица – 19, Куманово...

Регистрирани 377 нови случаи на Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие – 12 лица ја загубија битката со вирусот

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.608 тестирања, а регистрирани се 377 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 164, Кавадарци – 31, Прилеп – 30, Битола – 24, Охрид...

Осум лица починаа во текот на изминатото деноноќие, регистрирани се нови 361 случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.028 тестирања, а регистриран е 361 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 166, Прилеп – 41, Битола – 30, Кавадарци – 22, Кочани...

За една недела: 68 македонски граѓани починале од коронавирус, се заразиле 2.275 лица

Во периодот од 29 ноември до 5 декември тестирани се вкупно 16.948 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со намалување од 9,8 отсто во однос на минатата недела. Регистрирани сe...

Регистрирани 276 нови случаи на Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие, починаа пет пациенти

Денес се регистрирани 276 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 217.301 Оздравени се 249 пациенти – пријавени се 10 починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img