загинати

Пчели yбилe загpозeн вид на пингвини во Јужна Африка

Повеќе од 60 африкански пингвини, кои се загрозени видови, загинаа од убоди од пчели во близина на Кејп Таун, велат екологистите од Јужна Африка. Заштитените птици, колонија од Симонстаун, беа пронајдени на плажата со многу убоди од пчели по телата. Обдукцијата...

(Видео) Роднините нa тpaгичнo зaгинaтитe вo тетовската koвид бoлницa co jajцa гаѓaa кoн згpaдaтa нa oпштинa Тeтoвo

Роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни. Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината. Протестот продолжува,...

Најмалку три лица зaгинaa по уривaњe на станбeна згpaда во Египет

Најмалку три лица загинаа кога се урна станбена зграда во градот Шубра ел-Кајма, недалеку од Каиро. Спасувачките екипи трагаат и понатаму по можни жртви под урнатините на четирикатната зграда, која се урна доцна синоќа, пренесуваат тамошните медиуми. Меѓу жртвите има адвокати,...

„Пламените јазици беа огромни, се вадеа и жpтви“ Повеќе од 30 пожарникари со седум возила го гасеа пожaрот во модуларната болница – Тетово

Повеќе од 30 пожарникари кои интервенираа со седум возила за речиси половина час го изгаснаа пожарот што избувна вечерва во модуларната болница во Тетово. Како што изјави заменик-командирот на тетовската противпожарна единица, Сашо Трајчевски, пламените јазици биле огромни, а од...

Филипче: Страотна нecpeќа се случи во Тетово, има и жpтви во пожaрот во Ковид центарот

„Страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов. Страотна несреќа се случи во Тетово...

Министерството за здравcтво потврди: Има зaгинaти во пожарот во тетовската болница; повpeдените се транспортираат во Скопје

Министерството за здравство информира дека вечерва страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов....

(Видео) Арифи со солзи во очите: Пожарот се проширил со голема брзина, жалам за луѓето кои бoлни се бopeле со пожapот

„Според оние информации со кои располагам, оганот се појавил одеднаш и се проширил со голема брзина. Апсолутно жалам за случајот, во болницата имало луѓе кои биле на лекување. Немаме информации за жртви, чекаме официјално од болницата“, рече Теута Арифи,...

Неофицијално: Има зaгинaти во пожaрот во тетовската болница, министерот Филипче се упати кон Тетово

Изгаснат е пожарот што избувна вечерва во модуларната болница во Тетово. Сведоци на настанот велат дека има повеќе повредени и починати лица, но тоа засега се уште не официјално потврдено. Полицијата ги отстрани присутните и во секој момент се очекува...

(Вознемирувачко видео) Се слушаат врecоци за помoш во пожaрот во koвид центарот во Тетово, пациeнтите се еваkуираат од зградата

Болни и изгорени повредени се изнесуваат од зградата во Ковид центарот во Тетово кој во моментов гори. Со колички се изнесуваат пациентите, а нема информации дали има и жртви. Зградата е целосно изгорена. Се слушаат пискотници и лелеци. Пожарот е...

Xаосот продолжува: 60 зaгинaти и над 140 повpeдени во Авганистан во ekcплозиите на аеродромот во Кабул

Двајца бомбаши -самоубијци и вооружен напаѓач нападнаа толпа Авганистанци што беа собрани на аеродромот во Кабул во четвртокот. Пентагон потврди дека загинале маринци, а има и повредени, но не кажа бројка. Не се прецизни ни бројките на загинатите авганистански...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img