занимливости

Дневен хороскоп за 24 декември – еве што ве очекува денес

Овен Огромни амбиции, огромна глад за работа но и за успех и резултати. Сето тоа ќе ве наведе се’ повеќе да работите. Секако дека треба да се опкружите со способни и инспиративни луѓе, едноставно направете свој тим – вие ќе...

Вагата се расфрла со пари, Стрелецот нервозен

ОВЕН Некој на работа ви врши притисок и вие сте принудени некои работи да ги правите побрзо отколку што сте сакале. Партнерот ќе ви го покаже своето вистинско лице. Нема да бидете премногу воодушевени од она што ќе го видите....

Дневен хороскоп за 22. декември – еве што ве очекува денес

ОВЕН Ќе имате падови во работната средина кои ќе ве спречат да направите се што сте планирале. Во никој случај не успевате да се договорите со саканата личност за основните работи кои ја прават врската стабилна. Денес се чувствувате доста...

Дневен хороскоп за 21. декември – еве што ве очекува денес

Овен Тврдоглавост. Никако да излезете од тој маѓепсан круг. Соработниците не сакаат да бидат дел од вашата „лоша приказна“. Емотивно сте задоволни со својот статус во врската или во бракот. Слободните мора повеќе да се посветат на самите себе и...

Дневен хороскоп за понеделник (20.12.2021)

ОВЕН Работа: Деновиве ве окупираше нервоза и можно е да направите грешки кои не ги забележувате. Љубов: Желни сте за промени на љубовно поле, како и нови авантури. Прифатете ја поканата на пријател за заедничка прошетка. Здравје: Ќе ви годи прошетка во...

Се продава првата СМС-порака во светот

Британската телекомуникациска група „Водафон“ ја понуди првата СМС-порака на светот на онлајн-аукција. Тие одлучиле да пласираат СМС на аукцијата, испратена во 1992 година во која се честита Божиќ. Според пишувањето на странските медиуми, купувачот на т.н. НФТ (незаменлив токен) ќе добие...

Дневен хороскоп за 17 декември – еве што ве очекува денес

Овен Денес на многу спонтан начин би можеле да запознаете интересна личност. Сè ќе започне без никакви обврски, но ќе уживате. Ќе одите на кратко службено патување, од кое ќе се вратите повеќе од задоволни, затоа што ќе склучите добар...

Дневен хороскоп за четврток (16.12.2021)

ОВЕН Работа: Ќе промените некои од вашите планови нагло и ќе бидете принудени да се прилагодите на туѓите барања. Љубов: Можни се помали семејни проблеми доколку сте во брак. Се разбира, секогаш постои решение, доколку двете страни се подготвени на компромис. Здравје:...

Дневен хороскоп за 15 декември – еве што ве очекува денес

Овен Патот до нечие срце вам ви е сосема отворен. Повеќе немате никакви препреки. Единствено е важно прво малку да размислите што ќе кажете. Со вашата сентименталност ќе ја изненадите саканата личност. Изразувањето на креативноста денес ќе ви биде приоритет....

Девицата да ја избере понудата која е финансиски посигурна, Рибите не се организирани

ОВЕН Можни се проблеми во комуникацијата со блиските соработници. Сега не е време за тоа. Доколку сте во емотивна врска, треба да покажете малку поголема толеранција кон партнерот. Проблеми со синусите. БИК Проблемите на работното поле се таложат, но вие се уште не правите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img