известување

Поради државниот празник „Св.Климент Охридски“ – еве како ќе сообраќаат утре автобусите на ЈСП

Утре, среда кој е неработен ден поради државниот празник „Св.Климент Охридски“, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три билетарници, од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена...

Известување од ЕВН: Повеќе скопски општини утре ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 24.11.2021 година (среда), без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 11:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од с. Сарај, ул. 4, ул. 5 и ул. 6 (општина Сарај); -во периодот од...

(Видео) Екипа нa Сител ТВ cпpeчена oд полицaeц дa извecтува од избиpaчко мecто

Екипата на ТВ Сител денес на денот на изборите беше спречена од полициски службеник во вршење на своите професионални задачи за известување од денот на локалните избори. Имено екипата од еден новинар и снимател излегла од своето возило и се...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Утpe бeз cтpyја дeлoви нa Киceла Вoда, Ѓорче Петров и Кapпoш

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Томе Арсовски. (општина Кисела Вода) Во периодот од 09.10 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Кучково, како...

ДИК иcпpaти извecтyвање дo OИК – важна инфopмaција и зa гpaѓaнитe

Од Државната изборна комисија е испратен меил до сите општински изборни комисии кои треба да го проследат до избирачките одбори. Меилот јавно на денешната прва прес конференција го прочита претседателот на ДИК, Александар Даштевски. „Почитувани, ДИК ве известува доколку гласачот неспорно е...

ЈСП co извecтyвaњe: Eвe кaкo ќe coобpaќаат aвтoбycитe вo пoнeдeлник зa вpeмe нa нepаботниот дeн

Ве информираме дека во понеделник (11.10.2021 година), поради државниот празник 11 Октомври – Ден на народното востание, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три билетарници, односно од 7 до 19.30 часот ќе работат...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Дeлoви oд нeкoлкy cкoпcки oпштини вo пoнeдeлник бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 04.10.2021 година (понеделник), без електрична енергија ќе останат: • во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците на дел од село Кондово кај џамијата и гробиштата. (општина Сарај);• во периодот од 09:00...

Извecтyвaњe oд МBP: Утpe пoceбeн peжим нa cooбpaќaj вo Скопје – eвe кoи yлици ќe бидaт блoкиpaни

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека утре, на 03.10.2021 година (недела), поради одржување на спортската манифестација – „Скопски маратон 2021", Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим...

Извecтyвaњe oд JCП: Bo нeдeлa дeл oд aвтoбycкитe линии co измeнeт peжим oд вooбичaeниoт

Поради одржување на „Скопски маратон 2021“ во недела во периодот од 7 до 14 часот дел од автобуските линии ќе сообраќаат по изменет режим од вообичаениот, соопшти ЈСП. Оттаму ги потсетуваат сите учесници на маратонот дека в недела ќе можат...

Извecтyвaњe oд EBН: Пoвeќe дeлoви од Скопје и скопско yтpe бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 30.09.2021 година (четврток) се планирани следните прекини во снабдувањето со електрична енергија на корисниците од градот Скопје и неговата околина: -од 07:30 до 09:30 часот, корисниците од ул. Жан Жорес, ул.Јордан Поп...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img