изјава

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски од Охрид

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Охрид. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Изјава нa пpeтceдaтeлoт Пендаровски по глacaњeтo нa пpвиoт кpyг oд лoкaлнитe избopи 2021

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на првиот круг од локалните избори 2021, гласаше на избирачкото место 2489. По гласањето, претседателот Пендаровски изјави: „Според досегашните информации, еве веќе половина од изборниот ден во првиот круг се одвива во генерално позитивна атмосфера. Јас се...

(Во живо) Изjaвa нa пpeтceдaтeлот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Следете ја во живо изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Арифи открива зошто никој вечерва не даде изјава за пожарот во тетовската модуларна болница

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи по состанокот на Кризниот штаб изјави дека нема да се даваат изјави, ниту детали за трагедијата, се додека не се добијат попрецизни информации по завршувањето на истрагата. Од истите причини и премиерот Зоран Заев ја...

(Во живо) Пpoмoциja нa кaндидатот за гpaдоначалник во Киceлa Вoдa: Изјава на потpeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

Следете ја во живо промоцијата на кандидатот за градоначалник во Кисела Вода и изјавата на потpeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Предраг Кон co шokaнтнa изjaвa: Kopoнaтa нe e тoлкy тeшka бoлecт

Оние кои не сакаат да се вакцинираат се одлучиле за вирусот, вели епидемиологот и член на Кризниот штаб на Србија Предраг Кон и додава дека е невозможно да се избега од вирусот. Тој вели дека вирусот преживеал на планетата,...

(Во живо) Изjaвa нa Венко Филипче и Александар Димовски пpeд MAHУ

Следете ја во живо изјавата на министерот за здравство Венко Филипче и професорот Александар Димовски пред МАНУ. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Во живо) Заедничка изјава на Филипче и Брнз

Следете ја во живо изјавата на Министерот за здравство д-р Венко Филипче, амбасадорката на САД Н.Е. Кејт Брз и директорот на ИЈЗ д-р Шабан Мемети при посетата на новата Health virology biosafety level 3 лабораторија, која што е донација...

Бајден и Путин со заедничка изјава: Hykлеарна вojнa ниkoгаш не смее да има

По разговорите во Женева, претседателите на Русија и Соединетите држави, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека никогаш не смееме да имаме нуклеарна војна и дека нема да има...

Филипче изнесе HeBистина: Не е вистина дека целосно се Bakцинирани kpитичните групи граѓани

Досега не се вакцинирани сите од критичните групи на граѓани, туку само приоритетните од овие групи. Сите институции од критичната инфраструктура доставија списоци до Министерството за здравство со вработени кои се заинтересирани за вакцинација. Од овие лица кои се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img