марихуана

Гласот на Америка: Во Албанија, во текот на 2021 година, се зголемиле површините со марихуана

Во Албанија годинава регистрирано е зголемување на површините засадени со марихуана, пренесува Гласот на Америка. – Официјалните податоци од извршените летови од страна на италијанската Гуарда ди финанца покажуваат значително зголемување на површините опфатени со марихуана. Податоците на албанската и...

Приведени две лица во Кичево: При претрес во нивниот автомобил била откриена марихуана

На 06.12.2021 во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.М.(32) од Кичево и Х.Б.(28) од с.Подвис. При контрола на патничко возило „крајслер војаџер“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале, кај Г.М. била пронајдена и...

Уапсени двајца стружани – полицијата во нивниот автомобил заплени марихуана

На 03.12.2021 полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Б.Т.(26) и М.Б.(26), двајцата од Струга, информираат од МВР. При преглед во патничко возило „киа сид“, со струшки регистарски ознаки, во кое двајцата се превезувале, била пронајдена и одземена...

Поведена постапка против велешанец – во дворот на баба му држел марихуана која потоа ја продавал

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден велешанец за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори од член 215 од Кривичниот законик. Осомничениот, во дворот од куќата...

Полицијата пронајде огромно количество на марихуана во дом на 28-годишен скопјанец – ова се деталите

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишен скопјанец за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик. При претрес во...

(Видео) Во Шпанија откриена најголемата плантажа со мapиxуана во Европа, зaпленети 135.000 стебла

Агентите на Граѓанската гарда запленија 135.000 стебла марихуана на фарма на 50 километри јужно од Мадрид. Полициските извори наведуваат дека ова е најголемата заплена на марихуана при полициска акција во Европа. Цивилната гарда ја прегледа фармата, каде што марихуаната наводно се...

Пpeтpec во гостиварско: Пpивeдeни двe лицa, зaплeнeтa дpoгa

На 18.09.2021 околу 16.30 часот во с.Градец, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода С.Ш.(25) и В.И.(30) од гостиварско Врапчиште, бидејќи при нивен и преглед на нивното патничко возило „мерцедес",...

Поднeceнo oбвинeниe зa илeгaлнo пoceдyвaњe мapихyaнa вo Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот, на 20 август, набавил и...

Иcтpaгa зa пpoнajдeни двe импpoвизиpaни лaбopaтopии зa мapихyaнa вo cтaнoви вo Скопје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 33-годишен скопјанец осомничен за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од...

Пpивeдeни нeкoлкy лицa, мeѓy кoи и мaлoлeтник вo двa cлyчaи вo Скопје – пpи извpшeн пpeтpec кaj нив билa пpoнajдeнa мapихyaна

- На 15.09.2021 во 21.45 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги лишиле од слобода Н.С.(20) и еден малолетник, двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img