December 8, 2022, 7:24 am

Орце Камчев

(Фото) Европскиот суд за човекови права во Стразбур бара одговори од Владата за состојбата на Камчев пред да донесе одлука за изрекување на времена...

На 30 јуни оваа година поради сериозно влошена здравствена состојба Јордан Камчев беше задржан 5 дена на Клиниката за Кардиологија во Скопје откако претходно, неколкупати по влошување на неговата состојба беше пренесуван на истата клиника од затворот во Скопје....

Шокантно интервју со Јан Фигел, Македонија наликува Судан и Камбоџа – луѓе се приведуваат без докази, а потоа се држат по пет дена без...

Јан Фигел својата европска и политичка кариера ја започна како основач на Христијанско-демократското движење во Словачка, потоа државен секретар во словачкото МНР задолжен за пристапните преговори во ЕУ, европски комесар, а од 2016.година е специјален пратеник и претседавач со...

Ем тeпaн, ем е… – водич за тоа како утре со фaлcифиkaти ќе те наместат и тебе да лeжиш зaтвop

Кога доаѓа времето да се каже вистината, таа треба да се каже отворено и каква што е. Затоа, предлагам да престанеме да се лажеме и причината поради која Македонија е претворена во паланка да ја бараме во Зоран Заев,...

Алармантна здpaвcтвeнaтa состојба на Камчев, во КПУ Затвор Скопје нема дeжypeн доктор ниту му се дава соодветна терапија

Денес, при редовната посета на г-динот Камчев, од страна на дел од неговиот правен тим повторно е констатирано она кое изминатите неколку недели се потврдува, дека здравствената состојба на г-динот Камчев е исклучително алармантна, континуирано се влошува и во...

Медиумски магариња, тренирани на „Коњски скокови“

Македонија била мета на разузнавачка акција која имала за цел да ја дестабилизира државата и да го врати Никола Груевски како слободен човек. Истата акција на неимеуваната разузнавачка служба работела и на откривање на афери поврзани со власта со...

Продолжен притвopoт на Орце Камчев

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска до Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје достави обвинителен акт за случајот „Плацеви на Водно“ против бизнисменот Орце Камчев „Перење пари и...

Oбвинение за Никола Груевски и Орце Камчев за случајот „Плацеви на Водно“

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска до Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје достави обвинителен акт за случајот „Плацеви на Водно“ против поранешниот премиер Никола Груевски кому му...

Зоран Заев испраќал пораки до жpтвитe во cyдckите пpoцecи дека ќе им даде милост ако лaжнo cвeдoчaт – Никола Груевски со став по денешното...

Криминалецот Зоран Заев како што беше најавено продолжува со политичкиот прогон и теророт врз неистомислениците, вели екс-премиерот Никола Груевски на својот ФБ профил. Додека неговата влада делеше пасоши на најпознатите европски и светски нарко дилери, под негова раководна палка институциите...

Како државата „kиднaпиpa“ луѓе врз основа на гласини и прераскажани муабети?

Доколку се анализира белешката, ќе се забележи дека сите аргументации и предвидувања се однесуваат на можно сценарио, без приказ на факти кои би го потврдило тврдењето на оној кој ја пишал белешката. Притоа, подносителот на белешката употребува глаголска л-форма...

Менкиновски: Врз мојот клиент е вршена тopтуpa, пет дена не му е давано вода

Адвокатот на Јордан Камчев, Тони Менкиноски на денешната прес конференција истакна дека судењето на неговиот клиент Камчев е својствено за 1947 отколку на 2021, дека тоа се страшно и мрачно за една демократија и дека постапувањето со него е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img