повреди

Малолетно девојче тешко повредено откако било удрено од автомобил во Скопје…

На 21.12.2021 во 14.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“, патничко возило „пежо 307“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(59) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, информира МВР. Во несреќата малолетничката се здобила...

Маж си ја претепал вереницата по претходна расправија…

Одделението за внатрешни работи – Струга поднесе кривична пријава против 28-годишниот Н.Н за семејно насилство, односно нанесување телесна повреда при вршење семејно насилство. Секторот за внатрешни работи Охрид денеска соопшти дека лицето на 10 август годинава физички ја нападнало вереницата,...

Страшна работа…: Малолетно дете жртва на семејно насилство во Велес

Во сабота вечер во 19.30 часот од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода 44 годишниот Ф.Р. од Велес постапувајќи по претходна пријава дека околу 16.00 часот пријавениот во Велес му нанел повреда на неговиот малолетен син. Како...

Со возило удрил во 33-годишен пешак во Прилеп и избегал…

На 11.12.2021 во времето од 14.30 часот до 17.30 часот во Прилеп на крстосницата од ул.Петар Ацев и ул.Партизанска извршен е увид поради случена сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „фолксваген голф“, кое по несреќата напуштило лице место,...

Товарно возило удри пешак во Битола

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се слулила вчера напладне на крстосница од ул.„Арон Ароести“ и ул.„8 Септември“ во Битола. ОД МВР информираат дека товарно возило „пежо експерт“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(35) од Битола удрило...

Момче тешко повредено во сообраќајка на патот Гевгелија-Богданци

На 09.12.2021 во 14.15 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од С.Г.(20) од Богданци и патничко возило „фолксваген“, со скопски...

Малолетничка тешко повредена откако била удрена од автомобил…

На 07.12.2021 во 06.55 часот на ул.„Браќа Миладинови“ во Виница, патничко возило „цитроен“, со винички регистарски ознаки, управувано од Ј.С.(54) од Виница, удрило во малолетен пешак. Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Јавна здравствена...

Пешак од Крива Паланка тешко повреден

На 06.12.2021 во 16:00 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Крива Паланка, патничко возило „фолксваген голф“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од С.С.(44)  од Крива Паланка удрило во пешакот С.М.(45) од Крива Паланка. Во несреќата...

Тешко повреден млад скопјанец по удар од „Мерцедес“

На 06.12.2021 во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„12. Македонска бригада“, пред крстосница со ул.„Архитект Сотир Томовски“ во Скопје, патничко  возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Д.(50) од Скопје, удрило во пешакот С.К.(23)...

Приведен кичевчанец – ја натепал невенчаната сопруга

На 03.12.2021 година во полициска станица во Кичево е приведен Б.К.(42), бидејќи во 23.20 часот, во куќниот двор во Кичево, физички ја нападнал неговата 32-годишна невенчана сопруга. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img