ПОЖАР

(Видео) Најмалку две лица загинаа – Пожар во руската ковид болница св. Ѓеоргија

Две лица загинаа денеска во пожар во ковид болницата во Астрахан, на југот на Русија, пренесуваат медиумите во регионот. Пожарот избувнал во одделението за интензивна нега, во болницата свети Ѓорѓија Според првичните информации се запалил апаратот за довод на кислород. Персоналот и...

(Видео) Страшно: Изгоре преполн траект – 37 загинати

Најмалку 37 лица загинаа, а 72 се повредени во пожар на преполн траект на југот на Бангладеш, соопштија локалните власти. Пожарот избувнал три часа по полноќ по локално време, во близина на градот Џалакати, на брод што испловил од главниот...

(Фото) Изгоре до темел куќа во Кисела Вода, Ѓорѓиевски најави помош и повторна изградба на домот

Вечерва изгоре до темел куќа во Кисела Вода во сопственост на Тони Атанасовски. Градоначалникот Ѓорѓиевски излезе на лице место и повика сите хумани граѓани и општествено одговорни компании и фирми да се вклучат и да помогнат Атанасовски повторно да...

(Видео) Голем пожap во рафинерија во Тексас, има и повpeдeни

Четири лица се повредени во пожар што избувна во рафинеријата „Ексон мобил“ во Тексас на југот на САД, а локалната полиција соопшти дека се случила голема индустриска несреќа. „Полицијата е на местото на несреќата“, објавија властите од округот Харис во...

(Видео) Екслузивно видео од пожарот во „ЈП Улици и Патишта“

Голем пожар избувна синоќа во „ЈП Улици и Патишта“, каде што бараките беа речиси изгорени до темел. На терен беа десетици пожарникари кои се бореа со огнената стихија која што траеше неколку часа. Според првичните информации од страна на пожарникарите,...

Голема трагедија..: 35-годишен маж го загуби животот во пожар во Побожје – ова се деталите

На 19.12.2021 во 00.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Побожје, општина Чучер Сандево, настанал пожар во куќата сопственост на Т.С.(64). Притоа, В.С.(35) не успеал да излезе од куќата и починал. Од БППЗ на Град Скопје известуваат дека...

Пожap во липковско Слупчане, гоpeше семејна куќа, за среќа нема повpeдени

Горел кров на семејна куќа во липковското село Слупчане, информираше денеска Регионалниот центар за управување со кризи. Кумановските пожарникари интервенирале нешто повеќе од два часа. – Вчера, Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на изминатиот период имале една интервенција во...

(Видео) Четири деца загинаа во пожар во Лондон

Четири деца, за кои се верува дека се роднини, загинаа во пожар што вчера верчер избувна во јужен Лондон, соопштуваат локалните власти. Околу 60 пожарникари интервенирале да го изгаснат пожарот кој зафатил куќа во станбената зона. Британскиот комесар за пожари, Енди...

(Фото) Трагедија во Јапонија: Најмалку 27 луѓе загинаа во пожар кој избувна во клиника за ментално здравје и општа медицина

Најмалку 27 луѓе загинаа во пожар што изби во зграда во јапонскиот град Осака. Огнот е изгаснат за триесетина минути и се претпоставува дека пожарот е подметнат. Пожарот избил на четвртиот кат од зградата, каде се наоѓа клиника за ментално здравје...

Пожар во куќа во тетовско – за среќа нема повредени

Изгорен е подпокрив и ѕидови во куќа на жител на тетовско Радиовце вчера во пожар што се случил околу 11 часот. При пожарот нема повредени лица. - Настанал пожар во куќата на 61-годишниот Р.Б. во тетовско Радиовце. Со интервенција на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img