потерница

Приведен криминалец баран со потерница – ова се деталите

На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп. За него била распишана потерница од Основен суд Прилеп за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Тој бил спроведен...

Приведени три лица од тетовско барани со потерници – ова се деталите

На 22.12.2021 во периодот од 13 до 16.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово, со судски наредби за издржување на затворски казни, ги привеле З.Ј.(56) од Тетово, И.А.(24) од тетовско Долно Палчиште и Ф.Џ.(53) од тетовско Боговиње. Тројцата биле спроведени...

Приведен крадец баран со потерница – ова се деталите

МВР информира дека вчера во 17.10 часот на улица „Цветан Димов” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги од СВР Скопје го лишиле од слобода скопјанецот Б.М. (55). Тој бил баран со потерница од Основен суд Скопје 1 за...

Приведен криминалец баран со потерница – пронајдени и наркотици

На 15.12.2021 во 02.20 часот на ул.„Ѓорче Петров“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ш.(22) од Скопје затоа што за него бил распишан централен распис поради постоење сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. Подоцна во текот на...

Приведен криминалец баран по потерница

На 09.12.2021 пред угостителски објект на подрачјето на Сарај, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода Б.Т.(54) од Скопје. -За него била распишана потерница за доиздржување на казна затвор во времетраење од 6 години и 2...

Приведен Албанец кој бил баран од Интерпол Германија

На 24.11.2021 во 17.30 часот на граничниот премин Блато од слобода бил лишен Г.А.(26) од Република Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека во службената евиденција за него има мерка „апси“ по барање на Интерпол Германија. Тој бил...

Приведена жена барана со потерница

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено кривично...

Приведено лице во струшко за дозидржување на затворска казна

На 18.11.2021 во 19.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид - ОВР Струга го лишија од слобода Ф.К.(33) од струшкото село Делогожда. Лицето се барало по распишана потерница од СВР Скопје за доиздржување на затворска казна.Ф.К. бил приведен во...

Приведено лице барано по потерница

Денеска во 13.10 часот на ул.„Симеон Кавракиров“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Р.(30) од Шуто Оризари, скопско. За него била распишана Централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје...

Пpивeдeн kpиминaлeц во Скопје бapaн пo цeнтpaлнa пoтepницa

На 04.11.2021 во 17.00 часот на ул.„23 Октомври” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим – потраги при СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Е.Д.(22) од Скопје. -За него била распишана Централна потерница за издржување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img