претрес

Претрес во гевгелиско, приведено едно лице – еве што заплени полицијата во неговиот дом

Денеска (23.12.2021), полициски службеници од ОВР Гевгелија – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода С.Г.(44) од с.Богородица, гевгелиско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 228 семки од...

Претрес во велешко: Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

Денеска (20.12.2021) од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес во с.Горно Јаболчиште се лишени од слобода М.У.(60) и И.У.(34), двајцата од истото село. Имено, во 06.00 часот, при претрес во куќа и помошни простории...

Уaпceни пет лица: Пpeтpec во Виница, пронајдена дpoга

На 17.12.2021 во 22.55 часот во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница ги лишиле од слобода Д.Д.(26), Ф.Д.(24), К.С.(21), С.Ѓ.(20) од Виница и П.Ѓ.(21) од Кочани. При претрес во домот на Д.Д. и Ф.Д., извршен со судска наредба,...

Претрес во дом на 43. годишен охриѓанец – полицијата пронашла оружје

Денеска (17.12.2021) во 09.30 часот на ул.„Винковачка“ во Охрид, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид го лишиле од слобода Г.С.(43) од Охрид. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба,...

(Фото) Претрес во дом на 21. годишник од Штип: Полицијата кај него пронашла дрога

Денеска (16.12.2021) околу 07.00 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Б.А.(21) од Штип, со живеалиште во с.Старо Балдовци, општина Босилово. При претрес во неговото живеалиште, извршено со судска наредба, во дворот и внатре во куќата...

Приведен дилер од Велес – еве што заплени полицијата

На 15.12.2021 во 01.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.П.(36) од Велес. По преземени мерки и активности и при преглед во неговиот двор биле пронајдени и одземени повеќе пакувања марихуана и амфетамин. По...

Уапсена 31-годишна кавадарчанка со дрога, двајца повикани на информативен разговор

Две лица од Кавадарци биле повикани на информатовен разговор, а нивна 31-годишна сограѓанка била задржана во притвор поради тоа што кај неа имала неколку пакувања со дрога. На 08.12.2021 околу 17.30 часот на ул.„Слога“ во Кавадарци, полициски службеници од Полициската...

Претрес во Гевгелија – приведен дилер на дрога, полицијата имаше што да заплени

На 08.12.2021 во 07.40 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гевгелија го лишиле од слобода К.П.(41) од Гевгелија. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и...

Приведени две лица во Кичево: При претрес во нивниот автомобил била откриена марихуана

На 06.12.2021 во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.М.(32) од Кичево и Х.Б.(28) од с.Подвис. При контрола на патничко возило „крајслер војаџер“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале, кај Г.М. била пронајдена и...

Претрес во Битола, пронајдена дрога – приведено едно лице

На 06.12.2021 на ул.„Климент Охридски” во Битола, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во СВР Битола го лишиле од слобода Д.Д.(33) од Битола. При претрес во неговиот дом и други простории, извршен со судска наредба,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img