February 7, 2023, 9:11 am

пукање

(Видео) Снајперист пукал по минувачи во Холивуд

Снајперист пукал во случајни минувачи во Холивуд додека обожавателите се собрале кај ѕвездата на починатиот мексикански пејач Висент Фернандез. Нема повредении, а напаѓачот е уапсен, пренесуваат американските медиуми. Обожавателите се собрале на „Булеварот на славните“ во Холивуд покрај ѕвездата на починатиот...

(Видео) Тројца ученици убиени во училиште во Мичиген

Најмалку тројца ученици загинаа, а осум други се повредени откако 15-годишен студент пукаше во неговото средно училиште во Мичиген. Осомничениот стрелец беше приведен од полицијата во врска со пукањето во средното училиште Оксфорд, северно од Детроит во Оукленд, и беше...

Хаос во Атланта: Маж пукал на аеродром, повредени три лица

Патник кој синоќа чекал да го помине контролниот пункт на главната безбедносна точка на аеродромот во Атланта посегнал по огнено оружје од торбата, а потоа пукал, што предизвикало хаос меѓу патниците и привремен прекин на летовите. Мажот, кој подоцна беше...

Пykaњe вo фиpмa вo Скопје

На 05.11.2021 во СВР Скопје Д.А. пријавил дека околу 21:30 часот во простории на правно лице на подрачјето на Центар биле испукани дијаболи од воздушна пушка, кои паднале во просторијата, при што биле оштетени стакла од прозорци. Увид извршила екипа...

Пoзнaт идeнтитeтoт нa чoвeкoт кoj пykaшe вo тeoлoшкото yчилиште во Тетово

Тетовската полиција информира дека е расчистен случајот со пукањето во објектот на средното теолошко училиште во градот кое беше пријавено вчера. За истрелите ќе биде поднесена кривична пријава за 41-годишен жител на Тетово. -Осомничен дека со огнено оружје го извршил оштетувањето...

Пykaње кај теолошкото училиште, оштeтeни повеќе прозорци

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште Тетовската полиција започна истрага со цел да се открие кој стои зад истрелите од огнено оружје при што се оштетени прозорци од објект на теолошко училиште во градот. Случајот...

(Видео) Бpojот нa жpтвитe во воopyжeниoт нaпaд на фaкултетот во рускиот град Перм се иcкaчи од три на осум – нaпaѓaчoт e yaпceн, имaл...

Вооружениот напаѓач од снимките кој упаднал во кампусот на Универзитетот Перм во истоимениот град во Русија, бил студент на Универзитетот, пренесува ТАС. Според наводите на полицијата, напаѓачот од кампусот наводно е 18-годишниот Тимур Бекмансуров, кој се забарикадирал во една од училниците. Студентите од...

(Видео) Пykaњe нa фaкyлтeт вo рускиот гpaд Пepм – нajмaлкy тpи лицa ги зaгyбиja живoтитe, cтyдeнтитe бeгaaт пpeкy пpoзopи

Во пукање на факултет во рускиот град Перм, загинале најмалку 3 лица, додека најмалку 4 се повредени. Универзитетските друштвени медиуми ги предупредиле сите кои се во моментот на факултетот да го напуштат или да се затворат во собите на студентскиот...

Што ce cлyчyвa?: Уштe eднo пykaњe вo САД – млад чoвeк co oгнeнo opyжje пoвpeди 7 лицa вo Џорџија

Седум лица се повредени денеска во американската сојузна држава Џорџија, кога маж отвори оган врз маса луѓе, објави полицијата. Пукањето се случило во центарот на Атина во раните утрински часови по избувнувањето на голема тепачка, објави полицијата на областа Атина-Кларк,...

(Видео) На Гвинеја и се закaнува дpжaвен удap – пyкaњe во близина на прeтсeдатeлската палaта

Силно пукање се слушнало утринава во близина на претседателската палата во центарот на главниот град на Гвинеја Конакри. На улиците патролираат оклопни возила и камиони со војници, изјави извор за Ројтерс, а на социјалните мрежи се шират видео снимки. Воен извор...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img