РКЕ

РКЕ донесе одлука: Цените на бензините и дизелот остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,25 % во однос на Одлуката од 13.12.2021 година. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и...

РКЕ донесе одлука: Горивата повторно поскапуваат од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на цените на нафтените деривати во просек за 3,02 % во однос на Одлуката од 6.12.2021 година. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

РКЕ пред одлука: Ќе имаат ли горивата нова цена од полноќ?

Регулаторна комисија денеска ќе одлучува за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Минатата недела цената на дизелот остана непроменета, а на останатите горива се намали за половина денар. Ова се актуелните цени на нафтените деривати: – Моторен...

РКЕ донесе одлука – ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 0,50 денари/литар. Новата цена на...

РКЕ одлучи – ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за новите цени на горивата која ќе стапи на сила од полноќ. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1,50 денари/литар, додека малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95...

(Видео) РКЕ: Нема да дозволиме поскапување на парното греење

Првиот човек на Регулаторна Бислимовски, тврди дека ценовни шокови кај парното нема да има. Откако лидерот на опозицијата Мицкоски алармираше дека цената ќе расте и гас има до крајот на годинава, Бислимовски вели, состанок имало, но со ТЕТО, а...

РКЕ донесе одлука – ова се новите цени на горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за 1,5 денари, а дизел горивата поскапуваат за половина денар за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на...

Горивaтa пoвтopнo пocкaпyваат…

Регулаторната комисија за енергетика ја соопшти одлуката за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари/литар, додека малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)...

РКЕ тpeбa дa oдлyчи – ќe имa ли нoвo пocкaпyвање на гopивaта?

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ќе донесе одлука за цената на горивата. Минатата недела РКЕ одлучи да нема промена на цените на горивата. Актуелните цени на нафтените деривати се следни: Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,50 (денари/литар)Моторен бензин...

Повтopнo пocкaпyвaaт гopивaтa – oвa ce нoвитe цeни

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,23%. Во изминатиот седумдневен период сите референтни цени на светските берзи во просек бележат зголемување: кај...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img