August 19, 2022, 12:08 am

сообраќајка

84-годишно лице повредено во сообраќајка во Бутел…

На 22.12.2021 вo 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било донесено повредено лице од сообраќајна несреќа. -Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека истиот ден на крстосницата...

Две лица повредени во сообраќајка на патот Куманово-Свети Николе

На 15.12.2021 во 13.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, во атар на с.Габреш, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд галакси“, со штипски регистарски ознаки, управувано од К.К.(57) од Свети Николе...

Сообраќајка на магистралниот пат Кочани-Виница – сообраќајот е во прекин

Поради сообраќајна незгода на магистралниот пат Кочани-Виница од 13:30 часот сообраќајот е во прекин и во двата правци, информираат од АМСМ. Сообраќајот ќе се пренасочува по споредни патишта.

Малолетничка тешко повредена откако била удрена од автомобил…

На 07.12.2021 во 06.55 часот на ул.„Браќа Миладинови“ во Виница, патничко возило „цитроен“, со винички регистарски ознаки, управувано од Ј.С.(54) од Виница, удрило во малолетен пешак. Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Јавна здравствена...

Тешка сообраќајка во Скопје – две лица завршија во болница

На 19.11.2021 во 21.30 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Ѓорче Петров“ и сервисна улица што ја поврзува со ул.„Панајот Гиновски“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...

Се cyдpиja aвтoмoбил и автoбyc кaj Брњарци – eднo лицe тeшкo e пoвpeденo

Возач се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера утринава на локалниот пат Скопје-с.Арачиново, во близина на влез за с.Брњарци. Сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од З.С.(55) од с.Грушино и автобус „јутонг“,...

Cooбpaќajкa вo Кочани: Мoтoциклиcт тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpил co aвтoмoбил

На 29.10.2021 во 09,25 часот било пријавено дека во Кочани, на крстосница со кружен тек од ул.„Т.Паунов" и ул.„Македонска", се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „тојота" со кочански регистарски ознаки управувано од Ј.М.(53) од Кочани и мопед...

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќajкa нoќecкa вo Чаир: Ce cyдpиja тpи aвтoмобили, ceдyм лицa ce здoбиja co пoвреди, мeѓу кoи тpи се малолетни…

Синоќа некаде после полноќ, на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во близина на паркот во Чаир се случила страшна сообраќајка во која учествувале 3 автомобили марки Мазда, Мерцедес и БМВ. Сообраќајот бил во прекин, а на местото на несреќата дошло и...

Cooбpaќajкa вo Скопје: Се сyдpијa два автомобили – двe лицa зaвpшијa во бoлницa

На 10.10.2021 во 17.10 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Никола Карев" се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел вектра", управувано од О.Б.(33) од Скопје и патничко возило „форд фокус", управувано од Ј.Г.(41) од Скопје, двете со...

(Фото) Cooбpaќajкa вo Скопје – ce cyдpиja двa aвтoмoбили на ул. „Борис Трајковски“

Штотуку се случи сообраќајна несреќа на ул. Борис Трајковски, на семафорите кај НИКОП МЕДИКАЛ. Причината за сообраќајката е поради неприлагодена брзина на условите на патот и поради не почитување на сообраќајната светлосна сигнализација. Повредени лица нема, а причинета е само материјална...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img