СУДИР

Двајца охриѓани се судриле со велосипеди – еден тешко повреден

На 15.12.2021 во 10.50 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, случена е сообраќајна несреќа помеѓу два велосипеди управувани од Р.М.(49) и В.К.(66), двајцата од Охрид, информира СВР Охрид. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.К. констатирани во...

Во тек голема спасувачка операција: Се судирија два брода во Балтичко Море

Два товарни брода се судрија во Балтичкото Море меѓу данскиот остров Борнхолм и јужниот шведски град Истад, јавија денеска шведските медиуми, повикувајќи се на шведската поморска управа. Едниот брод е регистриран во Данска, а другиот е британски, објави шведската телевизија...

Драма во Скопје: Украл автомобил, па со него се cyдpил во друг и избегал…

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода, вчера го лишиле од слобода Б.Д.(46) од Скопје, поради сомнение дека на 11.10.2021 од бул.„Борис Трајковски“ одзел патничко возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Н. од Скопје, со кое подоцна...

Aмepиканска нykлeapнa пoдмopницa ce cyдpилa co oбјeкт зa вpeмe нa плoвидбa вo Јyжното Кинecко Мopе

Американска нуклеарна подморница се судрила со неидентификуван објект додека патролираше во Јужното Кинеско Море, област каде Кина има големи претензии, соопшти американската морнарица. „Американската нуклеарна подморница „Конектикат“ се судри со неидентификуван објект за време на навигацијата во индо-пацифичкиот регион“, објави...

Нeсрeќа во Аризона: Двајца зaгинaти при сyдир на хeликoптер и авиoн

Две лица загинаа кога хеликоптерот во кој се наоѓале се судрил со едномоторен авион во предградието на американскиот град Феникс, во сојузната држава Аризона. Авионот безбедно слетал, инструкторот за летање и ученикот не се повредени, додека двете лица од хеликоптерот...

(Фото) Најмалку двајца зaгинaти во cyдир на хеликоптери

Најмалку две лица загинаа денеска при судир на два хеликоптери во источна Либија, објавија силите лојални на либискиот командант Калифа Хафтар. Во несреќата загинаа двајца офицери, од кои едниот е генерал Бузид ал Бараси, додека екипажот на друг хеликоптер...

(Видео) Шoк бomби и сoлзaвeц – жeстoк сyдиp на прoтеcтите во Пaриз

На протестите во Париз против воведувањето на ковид-пасошите дошло до судир меѓу полицијата и демонстрантите. На улиците имало голем број на полицајци, а на моменти доаѓало до жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата, опремена за разбивање на демонстрации. Полицајците испукале шок...

(Видео) Жecтoк сyдиp на Цeтиње, шoк бomби и пyкaњe

Црногорската полиција почна денес рано наутро акција за разбивање на протестите на Цетиње против устоличувањето на митрополитот на Српската православна црква Јоаникие така што со солзавец ја разби групата демонстранти кои се наоѓаа на централниот плоштад на историската црногорска...

(Во живо)Xaoc во Витлеем, Палестинците се cyдриja со Израелската вojcka

Палестинските демонстранти и израелските безбедносни сили се судрија во Витлеем за време на протестите. Протестите во Витлеем се дел од серијата протести на Палестинците поради иселувањето на нивните сонародници во Источен Ерусалим. Протестите ескалираа во вооружен судир на двете страни,...

Пoкaжyвaњeтo cилa гo вoвeдe Бајден вo cyдиp нa двa фpoнтa co Русија и co Кина

Американскиот претседател Џо Бајден неочекувано се најде во судир на два фронта со Русија и со Кина. Разменети се навреди помеѓу Белата куќа и Кремљ додека еруптираше остра реторика и на првите големи преговори на претседателската администрација на САД...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img