УХМР

Прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува во наредните денови

Времето утре ќе биде наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а во западните...

УХМР со прогноза: Ни доаѓа студен бран – еве какво време не очекува до сабота

До сабота во државава ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштаат и под...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво ќе биде времето до четврток

Утре ќе дува умерен до засилен северозападен ветер (до 60 км/ч) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Во деновите до крајот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време, повремено со подолги сончеви периоди. Наутро ќе биде студено, а...

Прогноза на УХМР – еве какво време не очекува за време на викендот, особено од понеделник следува поларен студ

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Во петок попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег, информираат од Управата...

Прогноза на УХМР: Снег во петок и сабота

Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени локални врнежи од снег се очекуваат во петок и сабота. Како што објави претходно УХМР,...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво време нè очекува до петок

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер.

УХМР со најава: Вечерва доаѓаат обилни врнежи од дожд и снег

Попладнево во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои до крајот на денот и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде и ќе се интензивираат (на места над 15 л/м2), информираат од УХМР. На планините на северозапад врнежите...

(Фото) Прогноза на УХМР – еве какво ќе биде времето до сабота

Утре и во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат под нулата. Потоа следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои во сабота се очекува да бидат пообилни.

(Фото) Утрово снег без престан врне на ова место – од УХМР најавуваат уште повеќе снег

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета. Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово додека на Попова Шапка иако има снег сезоната засега се уште затворена. Сликата на Пониква, Крушево и...

УХМР најавува нова снежна покривка – од утре повторно врнежи и засилен северен ветер

Метеоролозите за утре најавуваат претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса, во текот на ноќта врнежите ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img