January 18, 2022, 2:03 am

дискусија

(Видео) Кaкoв цap: Oткpи вoeнa тajнa co цeл дa дoкaжe дeкa бил вo пpaвo вo диcкycиjaтa зa видeo игpa

Поранешен член на екипажот на тенкови на француската армија објави дел од доверливиот прирачник за управување со тенк „Леклер“ на форумот за популарната онлајн игра „Војна гром“ со цел да докаже дека е во право.Тој не можеше да одолее...

МПЦ: He cмe диcкyтиpaлe зa лeгaлизaциja нa кaнaбиcoт вo peкpeaтивни цeли, нo кaкo пopoк нe гo oдoбpyвaмe

По најавите за легализација на канабисот во земјава за рекреативни цели во туристичките места, со свој став излегоа повеќе политички партии, но и невладини здруженија. Македонската православна црква МПЦ-ОА се уште нема заземано генерален став по ова прашање. Од МПЦ...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Протестите продолжуваат во понеделник, денеска панел дискусија

Огромен број граѓани и вчера, по 68. пат излегоа на улиците и дадоа поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Народот застана во одбрана на суверенитетот на државата и побара нови избори. Маршот започна пред Владата, продолжи до Народната канцеларија...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img