January 18, 2022, 1:34 am

момчиња

Taлибaнцитe ги пpoтepaa дeвojчињaтa oд yчилиштaтa: Bo Авганиcтaн caмo мoмчињa мoжe дa oдaт нa yчилиштe

Талибанците денеска ги протераа девојчињата од средните училишта, откако испратија наредба дека само момчињата и наставниците мажи можат да се вратат во училниците. За Би-Би-Си дел од нив изјавија дека се очајни што им е забрането да се вратат на...

Момчињата сакаа да се прават важни пред девојчињата – па беа тeшko пocpameни (ВИДЕО)

Видеото е направено во рускиот град Набережние Челни, покажува три млади момци кои биле соодветно засрамени пред девојките пред кои се обиделе да ја покажат својата сила. Тие доживеале целосно понижување кога обично ѓубре може неочекувано да „пружи жесток...

Почна денешната операција на спасување на останатите момчиња во Тајланд

Почна денешната операција на спасување на останатите 8 момчиња и тренерот во Тајланд. Министерството за внатрешни работи рече дека истите нуркачи што вчера влегоа во пештерата и извадија четири момчиња, влегле и денес. Нуркачите денеска влегоа да извлечат уште момчиња...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img