January 17, 2022, 5:47 am

Пабло Ескобар

Поршeто на кpaлoт на кoкaинoт на аукциjа

„Поршето 911 карера 3.0“, кој му припаѓаше на кралот на кокаинот, Пабло Ескобар, ќе се продава на аукција. Автомобилот од 1974 година е уникатен, тој учествуваше во повеќе трки, а претходно го возеше и шампионот во Формула 1, Емерсон...

Mитo или Cmpт, нaчинoт нa кoj штo влaдeeл Пабло Ескобар: Иcпoвeд нa нeгoвaтa жeнa пo дoлги гoдини чeкaњe

Мито или смрт, или на шпански „plata o plomo“ е начин на кој Пабло Ескобар ја држел цела Колумбија на дланка. Се работело за ултиматум кој го поставил на секој полицаец или на било кој друг кој му го попречувал...

(Видео) Нacлeдcтвoтo ce yштe пocтoи: Poднинa нa Пабло Ескобар пpoнaшoл 18 милиoни дoлapи

Роднина на покојниот водач на колумбискиот нарко картел Пабло Ескобар открил едно од неговите тајни места со 18 милиони долари, пренела мрежата Red Mas Noticias. Николас Ескобар за таа мрежа изјавил дека скрвалиштето било во неговиот дом во Меделин, град...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img