January 27, 2022, 8:54 am

рамковни кадри

Уште еден директор oдби да ги прими рамковните административци

Уште еден директор одби да прими дел од рамковните кадри кои беа распоредени во неколку државни институции, дознава NEWS33. По Стојко Пауновски, која одби да ги прими рамковните административци, одлуката за распределба ја одби и Андријана Андреева, директорката на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img