January 27, 2022, 10:08 am

скандал ја тресе Франција

Скандалозно: Се истуриле од купување цвекиња – Макрон и Брижит

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит се најдоа на мета на критики откако во јавноста се појави информација за тоа дека во текот на пандемијата, на цвеќе потрошиле незамисливи 600.000 евра. Претседателскиот пар во текот на минатата година...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img