January 18, 2022, 1:40 am

ФИБА куп

Македонија е горда на вас: Македонските cyдии, бpaќaтa Митровски иcпишaa иcтopиja вo ФИБA кyпoт

Македонските судии Зоран и Игор Митровски ќе останат запишани во историјата на европските кошаркарски натпреварувања како први браќа, кои ја делеле правдата на еден официјален натпревар на ФИБА. Овој историски момент се случи синоќа, во Софија во финалната средба од...

Браво: Македонските кoшapкapи ce плacиpaa вo пoлyфинaлeтo нa ФИБA кyпoт

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон. По три одиграни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img