January 18, 2022, 1:58 am

Teпачkа во ресторан во Седларце, три лица зaвpшиле во болница

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 28.11.2021 во 05,20 во СВР Тетово е пријавено дека во клиничка болница Тетово се донесени повредени К.Т.(38), Џ.Б.(49) и А.Д.(28) сите од Р. Косово кои според пријавеното во угостителски објект во с.Г.Седларце по претходно недоразбирање биле физички нападнати од повеќе лица кои употребиле тврди предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This