January 20, 2022, 12:09 am

Песков: Москва нема да молчи пред агpecивните провокации на НАТО

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Агресивните акции на НАТО во близина на руската граница ја принудуваат Москва да преземе безбедносни мерки, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

„Доколку е потребно, ќе преземеме мерки за да ја обезбедиме нашата безбедност доколку има провокативни акции на нашите противници во близина на нашите граници“, рече Песков, а пренесува руската агенција ТАС С.

„Мислам на сите сили на НАТО кои преземаат доста активни и агресивни акции во непосредна близина на нашите граници, без разлика дали се во воздух, во вода или на копно“, изјави портпаролот на Кремљ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This