January 21, 2022, 12:58 pm

(Видео) Cилнo нeвpeмe вo Москва – aпokaлиптични cцeни пo нeвидeнитe вpнeжи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во силно невреме што вчера ја зафати Москва срушено се 170 стебла, а оштетени 45 автомобили, изјавиле за РИА Новости од Итните служби.

Во Московската област срушени се 108 стебла, а оштетени 20 автомобили.

Голема количина дожд наврна вчера во Москва, а метеоролозите претходно најавија дека ќе наврнат околу 70 проценти од месечната количина дожд.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This