January 27, 2022, 9:05 am

(Видео) Дpaма во Бугарија: Си го yкpaле кучето од ветepинар бидејќи сметката била повеќе од 2 илјади евра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сопствениците им го украле кучето од ветеринарната клиника во Софија за да не платат
сметка од околу 4.200 лева, пренесува bTV.

Случајот е од вчера, а камерата која го снимила инцидентот покажува како маж и жена го носат својот миленик на клиниката.

Потоа го земаат кучето и се излегуваат од клиниката без да го платат лекување. На вратата се појавува друг човек.

На обидите на персоналот на клиниката да ги сопрат, сопствениците на кучето ги туркаат вработените, потоа вратата е блокирана однадвор, а вработените не можат да ја отворат.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This