January 19, 2022, 8:43 am

(Видео) Драма на ЕП: Параглајдерист слетал и се заплеткал во каблите теренот пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Активист на „Гринпис“ со параглајдер слета на теренот на Алијанц во Минхен, пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство.

Тој користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да слета на теренот, но не на начин на кој посакуваше да го направи тоа.

Германските медиуми јавуваат дека параглајдерот се заплеткал во дел од каблите од подвижните камери и со својот пад можел да ја загрози безбедноста на дел од гледачите или играчите на теренот.

„АРД“ објави дека повреден бил еден техничар за осветлување ангажиран на стадионот, па за него морала да интервенира и лекарска екипа.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This