January 24, 2022, 11:09 am

(Видео) Претседателот нa ЕПП Доналд Туск: Пoддpшкa зa ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и кaндидaтитe зa лoкaлнитe избopи – имaтe бpилиjaнтeн тим

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Како ваш посветен и лојален сојузник, сега и секогаш Ве повикам да излезете на изборите и да го дадете вашиот глас за кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ.

Ја подржувам вашата земја како премиер на Полска и како претседател на Европскиот совет, ве поддржувам денес и ќе продолжам да Ве поддржувам и во иднина.

Ги заслужувате највисоките стандарди, почит и ефикасна држава.

Навистина сум импресиониран од позитивните промени кои се случуваат во ВМРО-ДПМНЕ под лидерството на Христијан Мицкоски.

На локалните избори, партијата е претставена од брилијантен млад тим полн со енергија.

Се работи за нови луѓе во светот на политиката кои се истовремено чесни и компетентни.

Се работи секако за Ваш избор, но како Ваш пријател кој секогаш ги поддржува Македонците во нивните напори за подобра иднина сакам да ви кажам дека доколку јас гласав со Вас на овие избори, без задршка ќе го одберев ВМРО-ДПМНЕ.

Секако одлуката е ваша.

Вашата иднина е во ваши раце.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This