January 19, 2022, 9:33 am

Големо апceње во Србија: Уaпceни сопругата и сверквата на Беливук

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По наредба на Обвинителството за организиран криминал во соработка со СБПОК приведени се четири жени Б.Б., Т.М. С.Ѓ и М.М. поради постоење на основано сомнение дека сториле кривично дело перење пари.

Според Танјуг, уапсени се сопругата и свекрвата на Вељко Беливук, сопругата на Марко Миљковиќ и вонбрачната сопруга на Филип Ивановиќ.

На свое име купиле недвижен имот и переле пари за кои постои сомневање дека се од активностите на криминалната група организирана од Вељко Беливук и Марко Миљковиќ.

Пребарувањата се во тек.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This