January 19, 2022, 9:46 am

Косово нуди награда од 20 000 евра за информации за тројниот yбиeц кај Дечане

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Интензивна е потрагата по убиецот на тројцата патници во вооружениот напад на автобус во Глоѓане кај Дечани, а за што побрзо откривање и апсење на сторителот, косовската влада нуди награда од 20.000 евра за информации кои можат помогнете во неговото откривање.
Косовската полиција работи на собирање и анализа на сите релевантни факти и докази со цел што поскоро да се открие овој случај и да се изведе сторителот на ова дело пред лицето на правдата што е можно поскоро.
Министерството за внатрешни работи и полицијата бараат помош од граѓаните и сите кои имаат важни информации да го расветлат случајот.
„Како Влада, заедно со МВР и косовската полиција, апелираме до граѓаните кои можеби имаат одредени сознанија за случајот да и помогнат на полицијата со информации да го пронајде сторителот на овој чин и за тоа нудиме награда од 20.000 евра за секој граѓанин кој може да даде информации за расветлување или откривање на случајот“, соопшти владата во Приштина.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This