January 21, 2022, 11:37 am

Котлар во Капиштец: Драги луѓе, тoпoл пpиeм и yбaви идeи зa Центар co дyшa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На вечерашнава акција од врата до врата во Капиштец бевме заедно со поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски
Драги луѓе, топол прием и убави идеи за Центар со душа – објави синоќа Наташа Котлар, кандидат за градоначалник на Општина Центар предложена од ВМРО-ДПМНЕ, која во посета на центарци беше со поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски.

Остана уште една недела до вториот круг од локалните избори. На 31 октомври Македонија повторно гласа, онаму каде во првиот круг не беше избран градоначалник. Во Скопје се бира во две општини, Центар и Кисела Вода. Скопјани гласаат и за градоначалник на Скопје. Котлар во Центар е во трка со Горан Герасимовски, кандидатот на Општина Центар.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This