January 17, 2022, 5:48 am

Македонската репрезентација пристигна во Aмстердам, фудбалерите се пoдготвуваат за мечот со Холандија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонската фудбалска репрезентација од денес е во Амстердам, во понеделник ќе се сретне со Холандија, последен меч без резултатско значење за нашата репрезентација која ги загуби сите шанси за осминафиналето.

Во релаксирана атмосфера, одржан првиот тренинг во Амстердам, средбата со Холандија се игра на стадионот „Јохан Кројф“ во понеделник од 18 часот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This