January 19, 2022, 8:29 am

Понесете си чадор: Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува да се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Температурите наутро ќе се движат од 0 до 7 степени, а дневните од 2 до 11 степени.

Слично време и во Скопје со максимална дневна температура од 9 степени.

Врнежите ќе продолжат и утре. Синоптичарите најавуваат променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно во западните делови и на крајниот исток. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Нови снежни врнежи се најавуваат веќе од понеделник.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This