January 27, 2022, 10:35 am

Трипуновски: Нова реколта стара песна

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил обвини дека повторно владата нема слух за тутунарите.

-Нова реколта стара песна! КИЛО ТУТУН ДВЕ ПАШТЕТИ! Па дали некој од оваа влада во заминување мисли да го спречи колежот на тутунарите? Каде е Заменичето министер за Земјоделство, скапоплатените советници, инспекторатот да излезат на терен или им е премногу ладно надвор за да ги напуштат канцелариите? Сакате пак луѓе да ни умираат на откупи? Го достигнавте дното! Резил!!! Одговорност мора да има!!! Напиша Трипуновски на Фејсбук.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This