January 27, 2022, 9:32 am

(Фото) Скопјанка со автомобил се заби во зградата на ЕУ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утринава околу 4 часот скопјанка која го управувала својот автомобил, од засега необјасени причини влетала и го скршила стаклото на канцеларијата на Европската унија во Скопје.

Таа заедно со совозач ги помина барикадите и стигна до зградата во која е сместена канцеларијата на ЕУ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This