January 21, 2022, 11:32 am

ФФМ co вaжнa инфopмaциja зa нaвивaчитe пpeд нaтпpeвapoт co Украина – eвe зa штo ce paбoти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фудбалската федерација на Македонија објави нова информација за навивачите на македонската репрезентација.

– Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска да обезбедат алка за негативен Ковид-19 тест (задолжителна за влез на стадионот), од причина што организаторите на натпреварот очекуваат голем број навивачи на двете репрезентации да пристигнат во Букурешт во текот на утрешниот ден, велат од ФФМ.

Македонија утре со почеток во 15 часот ќе го одигра вториот натпревар на Европското првенство против селекцијата на Украина.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This