ЗАПОМНЕТЕ ГИ ОВИЕ ЛИЦА: Луѓето кои го предадоа народот и државата – граѓаните на социјалните мрежи гневни!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Запомнете ги овие лица, ова се предавниците на Македонија, порачуваат граѓаните на социјалните мрежи.

Ова се лицата и имињата на осумте пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за смртта на Република Македонија: Владанка Авировиќ, Емилија Александрова, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Нола Исмајловска, Елизабета Канческа Милеска, Крсто Мукоски и Зеќир Рамчиловиќ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This