February 5, 2023, 12:27 pm

СЛЕДНО Е ДА НИ ДОНЕСАТ 1 МИЛИОН АФРИКАНЦИ: Трајче Димков го открива планот на СДСМ и „пријателите“ за Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ми се смеевте кога велев ќе го променат името, ми се смеевте кога велев дека ќе воведат двојазичност, сега ќе ми се смеете и за ова, изјави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајче Димков од Собраниската говорница. 

Димков истакна дека следно според „планот за живот“ е во Македонија да се донесат 1 милион Афркинаци, посочувајќи дека и за ова сега ќе смеат, но на пат сме тоа да се случи. Ќе се претвориме во Северна Етиопија, додаде тој.

-Кога ќе се разбудите после неколку години ќе се срамите од се што сте направиле, истакна тој.

 

СДСМ одлучиле да прифатат неверојатни 150 илјади мигранти во Република Македонија. Ова го обзнани екс премиерот на Република Македонија, Никола Груевски во своето интервју за Инфомакс. Тој вели дека истото било побарано и од него, но тој категорично го одбил ваквото барање, додавајќи дека ова го пригатиле на Бихаќка, коментирајќи дека истите тие мигранти ќе ги направат и свои гласачи.

СДСМ ПРИФАТИЛЕ ДА ПРИМАТ 150 ИЛЈАДИ МИГРАНТИ ВО МАКЕДОНИЈА: На Бихаќка се радувале, правеле планови да си ги направат гласачи!

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This