February 29, 2024, 10:26 pm

Видео Галерија

(Видео)КОЈ Е ВЛАДИМИР ПУТИН: 11 интересни факти за најпопуларниот и најмоќен државник во светот!

Во времето на комунизмот, Путин шеснаесет години бил агент во КГБ, каде по распаѓањето на Советскиот Сојуз влегол во политиката во Санкт Петерсбург во 1991 година. Во 1996 година се преселил во Москва и се приклучил кон администрацијата на...

СТРАВИЧЕН СУДИР: Тела летаа по патот при судир на Лада и камион!

Несреќата се случила во рускиот град Гатчин, кога автомобил "лада" при претекнување директно се судрил со камион. При судирот "ладата" буквално се распаднала, а телата на тројцата патници летале во воздухот десетина метри. Возачот загинал на самото место, а...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img