НЕВЕРОЈТНА СНИМКА: Еден од најголемите проекти во историјата на Русија – поврзувањето со Крим снимено во 360

По припојувањето на Крим кон Руската Федерација, претседателот Владимир Путин нареди итна интеграција на полуостровот со континенталниот дел на земјата преку целосно инфраструктурно и енергетско поврзување. Еден од најголемите проекти во историјата на Русија е токму мостот кој се гради...

ЌЕ ТЕЧАТ РЕКИ ЦРВЕНИ КАКО КРВ: Библиска слика во далечниот Сибир откако реката ја смени бојата во црвена!

Жителите на Сибирскиот град Норилск биле вчудоневидени од бојата на локалната река Далдикан, која одеднаш ја сменила бојата во црвена Необичната појава се случила поради исфрлање на индустриски отпад од леарниците во сопственост на „Норлиск Никел“, иако од компанијата ги...

(Видео)ОБИД ЗА АТЕНТАТ ИЛИ СООБРАЌАЈКА: Во страотна сообраќајна незгода убиен шоферот на Путин!

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Во страотна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесува The Sun. Сообраќајката ја предизвикал...

ПУТИН: Лидерот никогаш не треба да биде арогантен

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека ароганцијата не треба да биде една од карактеристиките на лидерите. – Оној кој сака да биде лидер и претендира да добие некое важно место никогаш не треба да го крева носот, верувајќи дека...

РУСКИТЕ МИНИСТЕРТВА ВО СОСТОЈБА НА БОРБЕНА ГОТОВНОСТ: Сите учествуваат во проверката на воената готовност на Русија!

Федералните органи на извршната власт и воените претпријатија ќе преминат во „работење во услови на воена состојба“, се наведува во соопштението на Министерството за одбрана на Русија. Во состојба на мобилизација ќе бидат и филијалите на Централната банка, Министерството...

АВИОН ОД КОЈ ИМ СЕ ЛОШИ НА ОФИЦЕРИТЕ ВО НАТО: Погледнете каков ѕвер спрема руската авијација!

„Летачкиот радар“ - „Бериев А-100 премиер“ кој може да детектира непријателски мети на стотина километри, ќе биде тестиран следниот март, соопшти Министерството за одбрана на Русија, пренсува „Известија“. Авионот за рано воздушно предупредување и контрола „АВАКС“ исто така ја користи...

ЦЕЛАТА РУСКА АРМИЈА НА НОЗЕ: Погледнете го ова моќно видео од кревањето на најголемата армија на светот!

Пред неколку дена Рускиот преседател и врховен командант на Руската Армија нареди итно кревање и инспекција на целокупните безбедносни сили од сите окрузи на Руската армија, а ова е снимка од тоа како изгледаше Инспекцијата ќе обезбеди проценка за тоа...

ОВА Е ПРЕТСЕДАТЕЛ: Еве што им подари Путин на руските освојувачи на медали во Рио

Руските спортисти, кои на Олимписките игри во Рио де Жанеиро освоија медал, на подарок од државата ќе добијат луксузни автомобили BMW, објави ITAR-TASS.   Сите 19 освојувачи на златни медали ќе добијат на подарок BMW од серијата X6, спортистите кои на...

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Путин ја крена целата војска во состојба на борбена готовност!

Министерството за одбрана на Русија објави соопштение за одлуката на врховниот командант на земјата Владимир Путин за новата изненадна проверка на борбената готовност на вооружените сли, која ги зафаќа Јужниот, Западниот и Централниот округ, како и Северната флота, Воздушно-космичките...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img