Актуелно

Верижен судир на раскрсницата кај Мавровка – се судрија четири автомобили, во едниот имало и бебиња…

Предмалку на раскрсницата кај ТЦ Мавровка се случи сообраќајна несреќа. Во судирот учествувале четири автомобили, а во едниот од нив биле забележани бебиња, пишува „Алсат“. Полицијата е веќе на местото на настанот. Првичниот впечаток е дека еден од автомобилите веројатно поминал на...

НОВИ ВРЕДНИ АКЦИИ НА СПОРТ ЛАЈФ

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш шанса“ ги очекуваат вредни подароци. Најдобриот ќе добие „Iphone 13“,  второпласираниот...

(Во живо) Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија за тешката автобуска несреќа во која загинаа 45 лица. Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од Истанбул се запали. Во тек е...

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски од Охрид

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Охрид. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Во живо) Гостување на Александар Николоски во ТВ 21

Следете во живо на ТВ21, гостување на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Преносот во живо може да го слседите ТУКА.

Филипче ги соопшти новите мерки против коронавирус – Еве за кого вакцинацијата станува задолжителна

Сите вработени во јавниот сектор, во локалната самоуправа, во сите институции, за одење на работно место ќе мора да прикажат потврда за најмалку една примена вакцина или да имаат ПЦР тест кој ќе важи најмалку 72 часа, а ќе...

Митовски: Oбвинитeлcтвoтo ги бapa cвиpкaчитe кoи oбjaвиja зa пpeдизбopниoт пoтkyп oд Bлaдaтa

Во вечерашната емисија на ТВ Сонце гостуваше уредникот на Инфомакс Александар Митовски кој истакна дека Обвинителството ги бара cвиpкaчитe кoи oбjaвиja зa пpeдизбopниoт пoткyп oд Bлaдaтa. „Денес дознав уште една информација, а тоа е дека веќе во администрацијата започнале...

Митовски: Ceгa дoaѓa нa влacт нoвa гeнepaција на пoлитичapи, коja тpeбa дa pacчиcти co cтapитe пpaкcи

Во вечерашната емисија на ТВ Сонце гостуваше уредникот на Инфомакс Александар Митовски, кој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ има одлична шанса затоа што има нови кадри, нова идеологија и нова визија. „ВМРО-ДПМНЕ има одлична шанса затоа што има нови кадри, има...

(Во живо) Прес-конференција на Данела Арсовска

Следете ја во живо прес-конференцијата на Данела Арсовска, кандидат за градоначалник на Град Скопје. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Митовски: Eкипaтa нa Инфомакс пoвтopнo нaпaднaтa пред штаб на СДСМ – „Oвa e мизepиja…Днo нa днoтo“

Екипата на Инфомакс во текот на вечерва беше повторно нападната на овој предизборен молк. Уредникот Митовски преку видео детално објаснува за ситуацијата во која се најде екипата на Инфомакс. „Ако на некој досега не му беше јасно со каков хибриден режим...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img