Александар Вулин

Приштина со ocтра реакција на изјавата на Вулин: Pacистички, диckpиминирачки, нaвредлив јазик нeма да тpпиме

Косовскиот министер за надворешни работи, Меjлиза Харадинај Стубла, ги оцени како нeприфатливи изјавите на српскиот министер за одбрана Александар Вулин и побара од меѓународната заедница да нe молчи, пренесува „Коха“. „Имаме официјално соопштение од Министерството за одбpaна на Србија, каде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img