БОМБА

Итна евakyација поради зakaна за бomбa во меѓуградската автобуска станица во Приштина

Директорот на меѓуградската автобуска станица во косовскиот главен град, Арианит Грезда информира дека станицата попладнево била целосно евакуирана, поради сомневања за поставена експлозивна направа, објави „Газета експрес“. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, Грезда за порталот изјави дека...

(ВИДЕО) Експлозија на бомба во Минхен – има и повредени

Пожарникарите во главниот град на Баварија соопштија дека едно лице е тешко повредено во експлозија во близина на градилиште покрај станицата. Возниот сообраќај во моментов е суспендиран. Севкупно четири лица се повредени во експлозија во непосредна близина на главната железничка...

(Видео) Во живо: Пријава за бomбашки нaпад во Скопје

Најава за терористичи напад вечерва ја крена полицијата на нозе. Според првичните информации се рабoти за дојава за поставена бомба во Македонскиот народен театар. Улиците што водат кон МНТ се затворени, а центарот на градот е под полициска опсада. Полицијата постапува...

(Видео) Евakyирана и црквата,полицијата не дозволува движење на луѓе и возила кон Мавровка, МНТ и МРТ

Неколку објекти меѓу кои и зградата во која се сместени МИА, СЕП, ДКСК, Финансовата полиција, Инспекторатот за животна средина, вечерва се евакуирани. На вработените им е кажано веднаш да излезат од објектите. Испразнети се и зградите на А1, на МНР...

Полицијата апелира граѓаните да останат смирени, се постапува по приjaвата за нaпaд

Полицијата постапува по пријава за напад, откако едно лице се јавило во 16:45 во билетарата на МНТ, информираа за МИА од МВР откако вечерва беа евакуирани неколку објекти во центарот на Скопје. – Станува збор за стандардни мерки на МВР...

Најнови детали: Во тек е евakyација, испразнети се повеќе објекти меѓу кои и зградата на МНР

Неколку објекти меѓу кои и зградата во која се сместени МИА, СЕП, ДКСК, Финансовата полиција, Инспекторатот за животна средина, вечерва се евакуирани. На вработените им е кажано веднаш да излезат од објектите. Испразнети се и зградите на А1, на МНР...

Полиција и кај МРТ, се проверуваат и вработените кои влегуваат и излегуваат од зградата

Од сите страни е блокиран влезот на Македонскиот народен театар во Скопје поради пријава за поставен експлозив, дознава 4NEWS.mk Полиција има и кај Македонската радио телевизија, а се проверуваат и вработените кои влегуваат и излегуваат од зградата. Од МВР засега нема...

Најава за бomбашки нaпaд во центарот на Скопје – полицијата на нозе

Најава за терористичи напад вечерва ја крена полицијата на нозе. Според првичните информации се рабoти за дојава за поставена бомба во Македонскиот народен театар. Улиците што водат кон МНТ се затворени, а центарот на градот е под полициска опсада. Екипа на...

Паника во Холандија: Евакуиран аеродром поради закана за бомба

Холандските власти наредија да се испразни аеродромот во Мастрихт во Ахен откако пристигна закана за бомба, објави денеска холандската новинска агенција АНП. АНП се повика на податоците на воената полиција, која патролира по границите и е одговорна за безбедноста на...

При пpeтреc пронајдена бomбa кај 71 годишен штипјанец

На 04.11.2021 во 14:00 часот, полициски службеници од СВР Штип, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на С.Т.(71) од Штип, при што била пронајдена и одземена рачна бомба „М75“. Се работи на расчистување на случајот по...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img